saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Şok Diyeti Nasıl Yapılır?

08.12.2018
138
Şok Diyeti Nasıl Yapılır?

Şok diyeti, çok kısa süre içinde kilo vermek isteyen kişiler son derece idealdir. Adından da anlaşılacağı gibi vücut üzerinde bir şok etkisi yaratarak, rahatlıkla fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Şok diyet kadınlar kulübü ve benzeri birçok farklı web sitesinde de ilgi görmektedir. Özellikle yaz ayları yaklaştığı zaman bikini ya da mayo giymek isteyen kadınlar, bu diyet sayesinde amaçlarına ulaşabilirler. İlk olarak diyetin ne anlama geldiğini bilmek gerekmektedir.

Şok Diyet Nedir?

Şok diyet yapanlar, durumdan memnun olduklarını her zaman açık bir şekilde ifade ederler. Şok diyet, kalori alımının kısıtlanması esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Buna göre günlük olarak alınacak kalori sayısı düşürülmektedir. Çünkü kilo yapan temel öğe kaloridir. Gündelik en az 500 en fazla 1000 kalori alma ilkesine göre bu diyet hazırlanmıştır. Bazı durumlarda diyet içinde meyve suyu yer alır. Bu şekilde bir detoks etkisi de göze çarpmaktadır. Ayrıca hap ile zayıflamaya çalışan kişi sayısı da çok fazladır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Şok Diyetlerin Etkisi Nasıldır?

Şok diyet 5 kilo ve 3 kilo gibi birçok farklı türe sahiptir. Etkisi kısa sürede ortaya çıkar. Ancak genel olarak ağır bir diyettir. Çünkü kişiyi aç bırakmaktadır. Böylelikle tam olarak bir şok etkisi söz konusudur. Kalori, kısa sürede düşmeye başlar. Fakat yağ yakımı yoktur. Bu yüzden spor yapmak diyet ile beraber çok daha kesin sonuçlar verecektir. Depolanmış olan karbonhidrat, vücut tarafından kullanılır. Uzun süreli bir şekilde böyle bir diyete devam etmek bazen zararlı olabilmektedir.

3 Gün Diyeti Nedir?

3 günlük şok diyet listesi ile kilo vermek mümkündür. Genellikle artık kilo problemi bir hastalık haline dönüşmüş ve obez olmuş kişiler için tercih edilmektedir. Çünkü çok kısa bir süre içinde hızlı bir biçimde kilo verme esasına sahiptir. Diyeti sağlıklı ve tüm kurallara uygun bir şekilde gerçekleştiren kişiler, 3 gün içinde tam 4 kilo verebilmektedir. Diyet listesi içinde genel olarak çok sıradan yiyecekler vardır. Yani her zaman bulunabilecek bir takım besinlerden oluşmaktadır.

1.Gün Neler Yenmelidir?

2 günlük şok diyet yerine 3 günlük yaptığınız zaman daha fazla kilo vermek mümkündür. Sabah kahvaltısında 1 bardak kahve ya da çay içilmelidir. Yarım bardak dolusu taze olmak kaydı ile greyfurt içimi yapılmalıdır. 1 dilim kadar tost ile 1 çay kaşığı kadar fıstık ezmesi yenilmelidir. Öğlen yemeğinde ise yine 1 bardak dolusu çay ya da kahve içilmelidir. 1 tane küçük ton balığı ve yine bir tane küçük dilim tost yeterlidir. Akşam olduğunda ise 1 kase dolusu vanilyalı dondurma, 1 tane elma ve havuç, 1 tabak dolusu kadar taze fasulye ve 150 gram kadar ızgarada tavuk tüketilmelidir.

2.Gün Neler Yenmelidir?

Şok diyet 10 kilo da verdirebilir. Ancak daha düşük hedefler ile başlamak her zaman daha mantıklı olacaktır. Bu gün sabah kahvaltısında yarım muzun yanı sıra 1 dilim tost, 1 tane haşlanmış yumurta ve 1 bardak kadar çay içilebilir. Öğlen yemeğinde ise 5 tane tuzlu kraker tüketilmelidir. Akşam ise 1 tane sosisli sandviç, 1 kase kadar havuç, 1 kase dolusu lahana ya da brokoli, yarım muz, yine yarım kase kadar vanilyalı dondurma menüde bulunmalıdır.

3.Gün Neler Yenmelidir?

Diyetin son gününde ilk olarak kahvaltıda 1 tane küçük elma tüketilmelidir. Yine aynı öğün içinde 1 dilim kadar kaşar peyniri ve 5 tane tuzlu kraker yer almalıdır. Kahve ya da çay seçimi yapılabilir. Fakat bir bardak yeterlidir. Bunu geçmemek gerekmektedir. Öğle yemeğinde ise yine kahve ya da çay içilebilir. Ayrıca 1 adet haşlanmış yumurtayı yiyebilirsiniz. Son olarak bu öğün içinde 1 dilim kadar tost ile yeme içme ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz. Akşam yemeğinde ise menü geniştir. 1 tane küçük kutuda hazırlanmış olan ton balığı olmalıdır. Ayrıca yine bir kase kadar havuç da menüde yer alır. Yarım kase kadar dondurmanın yanı sıra 1 kase kavun da mevcuttur. Karnabahar ya da herhangi bir yeşil yapraklı olan sebze tüketilebilir. Bu şekilde zayıflama mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.