saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sonbaharda Nasıl Makyaj Tercih Edilmelidir?

15.11.2018
59
Sonbaharda Nasıl Makyaj Tercih Edilmelidir?

Sonbaharda yapılacak makyaj genellikle kahverengi tonlarından oluşur. Kuşkusuz ki sonbahar denildiğinde akla ilk gelen renkler kahverengi, bordo ve sarı. Tercih edilen giysilerden yapılan makyaja kadar hüznün ve duyguların mevsiminde bu tonlar hakim.

Sonbahar’da Nasıl Makyaj Yapılır?

 

Mevsimsel renklere uyum, makyaj hususunda da oldukça mühim. Örneğin yaz mevsiminde canlı, parlak ve doğal tonlar makyajda öne çıkarken kış mevsiminde daha baskın tonlar rahatlıkla tercih edilebilir. Bunun için kurumuş yaprakların döküldüğü ve hüzün melodilerinin kulağımızda çaldığı sonbahar mevsiminde de makyajımızın buna uygun olarak şekillenmesi daha güzel ve uyumlu görünmeniz açısından son derece önemli. Sonbaharda hangi tonlar makyajda öne çıkar ve sonbahar makyajı nasıl yapılır konusunda;

 

  • Öncelikle ten makyajından başlanır. Makyajın kalıcılığını arttırmak adına makyaj bazı kullanılmalı.
  • Daha sonra cilt alt renginize uygun bir fondöten ve kapatıcı kullanarak cilt kusurlarınızı kapatmalı, cilt renginizi dengelemelisiniz.
  • Transparan pudra yarımı ile cildinize uyguladığınız fondöteni sabitleyin.
  • Pudra seçiminde ise dikkat etmeniz gereken husus yanağınızda hafif bir ışıltı verecek şeftali tonlarını tercih etmek.
  • Daha taze ve genç görünüme sahip bir cilt adına şeftali son derece uygun bir ton.
  • Gül tonlarında olan allıklarda fresh görünüm elde etmek için size yardımcı olacak.

 

Göz Farı Ton Seçimleri: Göz kapaklarınızda mürdüm far tonlarını tercih ederek mevsime uyum sağlayın. Bordo ve özellikle kahverengi tonları da sonbahar makyajını öne çıkaracak renkler arasında. Siyah göz kalemi ile gözlerinizi belirgin hale getirin. Bunun yanı sıra eyeliner da kullanılabilir. Sonbahar makyaj tonları ile yapılan dumanlı göz makyajları da oldukça uygun bir tercih olacak. Tercihiniz eğer koyu renklerden yana ise dudak renginiz daha sade tonlardan oluşmalı.

 

Dudaklarda Hangi Ton Kullanılır: Sonbahar makyajında göz farınızı daha açık kahve tonlarından yana tercih etmişseniz koyu renk rujlar kullanmanız makyajınızı dikkat çekici hale getirecek. Sonbahar aylarında genellikle bordo renk rujlar tercih ediliyor. Mevsime uyum sağlayan bu romantik ton dudak kalemi ile çerçevelenerek pürüzsüz hale getirilmeli. Ayrıca çerçeve yapmak rujun kalıcılığını da artıracaktır. Eğer dudağınız ince ise küçük ipuçları ile daha kalın bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

Bunun için kapatıcıyı dudak bölgesine de uygulayın. Ardından dudak kalemi ile çerçeve yapın ve rujunuzu uygulayın. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Ofis Makyajı Nasıl Olmalıdır.

 

Sonbahar mevsiminde sık sık yağmur yağıyor. Yağmurlu bir günde makyajın akmasını önlemek için sabitleyici kullanmak son derece pratik bir çözüm olacak. Ayrıca cildi doğru bir şekilde nemlendirerek de yapmış olduğunuz makyajın kalıcılığını desteklemeniz mümkün. Bunun yanı sıra alternatif olarak BB ve CC kremler kullanarak da cilt renginizi sabitleyebilirsiniz. Yoğun ve ağır tonlar kullanmaktan kaçının. Suya dayanıklı ürünleri tercih edin. Böylelikle yağmurlu havalarda da muhteşem görüneceksiniz.

 

Sonbahar Makyaj Önerileri

 

Gözlerde hakim olan kahverengi tonları, dudaklarda mat renkler ve soğuk cilt tonu. Sonbahar makyaj trendi takip edilerek muhteşem bir görünüm elde edilmesi mümkün olacak. Bunun için;

 

Göz Makyajı: Canlı bir göz görünümü ve etkileyici bakışlar her kadının arzusu. Bu arzuyu yerine getirmek adına kahverengi, mürdüm ve borda tonları tercih edilmeli.

  • Bu tonlar sonbahar renkleri ile de son derece uyumlu. Göz kalemi yardımı ile gözler daha belirgin hale getirilir.
  • Kahverengi, açık krem rengi ve siyah geçişleri göz kapaklarına uygulanarak etkileyici bakışlar desteklenmeli.
  • Alt ve üst kirpiklere de yoğun maskara uygulandığında sonbahar göz makyajı tamamlanmış olacak.

 

Allık ve Genel Makyaj: Sonbaharda allık seçimlerinde de dikkat edilmesi şart. Soğuk ve mat allıklar bu mevsime en yakışan makyaj tonları. Uygulama esnasında ise aşırıya kaçmamakta yarar var. Elmacık kemikleriniz üzerine hafif şekilde uygulayın. Allığınızı tamamladıktan sonra hafif bir parıltı adına highligter sürün. Sadece burnunuzun ucuna ve elmacık kemiğinin başlangıç noktasına uygulayın.  Fresh bir görünüm elde edilmesi adına son derece önemli.

 

Sonbaharda nasıl makyaj tercih edilmeli konusunda bu ipuçları oldukça işinize yarayacak. Kahverengi tonlarından şaşmadan soğuk cilt tonu yaratarak muhteşem görünümünüzü bordo renk ruj ile tamamlayın.  Bunun için makyaj uygulaması noktasında da dikkatli davranın. Aşırıya kaçmadan da muhteşem görünmeniz mümkün.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.