saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Soyulan Ciltlere Karşı Doğal Tedavi

23.12.2018
100
Soyulan Ciltlere Karşı Doğal Tedavi

Yüz soyulması için maske ve doğal tedavi yöntemleri kullanarak oldukça faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz. Zaman içinde ciltte soyulmalar ve dökülmeler gözlemlenebilmektedir. Bu durumun yaşanmasında ki en büyük etken ise, birçok dış unsurun cildinize temas etmesinden kaynaklanmaktadır. Cilt soyulmalarının en büyük nedenleri arasında gösterilen unsurlar şunlardır;

 • Yanlış cilt bakımı
 • Güneş ve rüzgâr gibi unsurların cilde verdiği zararlar.
 • İklimden kaynaklanan yıpranmalar.
 • Zararlı alışkanlıklar ve yanlış beslenme.
 • Bilinmeyen cilt hastalıkları vb.

Bu etmenler sonucunda özellikle hassas ciltlerde yıpranmalar, soyulmalar ve pullanmaya rastlanmaktadır. Tüm bu etkilerden kaçınmak ve cilt sağlığını korumak için uygulayabileceğiniz basit doğal yöntemler, sorunların çözümünde size destek olacaktır.

Cilt Soyulmasının Belirtileri Nelerdir?

Cilt rahatsızlıklarının başında bilindiği üzere; soyulma ve dökülmeler gelmektedir. Cilt rahatsızlığının ne olduğu ve belirtileri doğru gözlemlenebilirse, uygulanacak tedavi yöntemi de o derece etkili olmaktadır. Cilt soyulması belirtileri şunlardır;

 • Aşırı kaşıntı ve kızarıklık
 • Ölü derilerde artış
 • Yer yer soyulma ve dökülme
 • Kanama ve ufak çatlaklar

Bu ve benzeri belirtilerden birine sahipseniz öncelikle uzman bir doktora görünmenizde yarar vardır. Ancak yüzüm pul pul dökülüyor ne yapmalıyım? Diyenlerdenseniz basit hazırlanan doğal birtakım yöntemler sayesinde bu sorunların önüne geçebilmeniz mümkündür.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Su Kestanesinin Faydaları Nelerdir?

Soyulan Cilt Ne Kadar Sürede Düzelir?

Ciltte soyulmaların görülmesi genellikle yaz aylarında uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra görülmektedir. Bu durum tehlikeli olmamakla birlikte oldukça kısa süreler içerisinde düzelmektedir. Genellikle soyulan deri ne zaman düzelir sorusu çokça merak edilmektedir. Bunun için net bir zaman vermek oldukça yanlıştır. Birçok doğal tedavi yöntemi kullanarak cildinizin bu problemle savaşmasına yardımcı olabilir ve kısa süre içinde soyulma ve dökülme gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Yaşadığınız cilt sorunları için öncelikle uzman bir hekime danışmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Derinin Soyulması Faydalı Mıdır?

Doğal sebeplerden dolayı gerçekleşen, bilhassa tatile giden insanlarda görülen bu sorun, genel itibariyle faydalıdır ancak unutmalıdır ki deri soyulması faydaları olduğu kadar zararları da olabilen bir durumdur. Bu yüzden dikkatli ve ölçülü olmak her zaman için tavsiye edilmektedir. Ciltte ve deride soyulmaların görüldüğü durumlarda uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemleri kullanarak kısa sürede iyileşme sağlayabilir ve olumsuz etkilerin önüne geçebilirsiniz. Doğal yöntemler kullanarak, deriler soyulduktan ve döküldükten sonra cildinizin ferahladığını ve ölü derilerden arındığına şahit olabilirsiniz.

Soyulan Ciltlerde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler Nelerdir?

Cilt soyulması genellikle kuru ciltlerde ve yanlış cilt bakımı yapan kişilerde görülmektedir. Bu duruma sebep olan en belirgin ve diğer etkenlere göre daha hafif geçen etken, güneştir. Güneşten kaynaklanan cilt soyulmaları zaman içerisinde geçmekte ve etkileri aşırı derecede zararlı olmamaktadır. Kuru cilde sahip kişilerin yaşadığı bu cilt sorunu için uygulayabileceği basit doğal tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır;

 • Zeytinyağı: Özellikle kuru ciltler, zeytinyağını ufak miktarlarda yüzlerine uyguladıklarında cildin nemi doğal olarak artacak ve cilt beslenecektir.
 • Elma Sirkesi Kürü: 1 bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyerek, yüzünüze pamuk kullanarak uygulayın. Ardından ılık suyla durulayın.
 • Doğal Yağ Tedavileri: Kantaron, ozon, susam ve badem yağını günlük olarak cildinize uygularsanız, büyük ölçüde cilt soyulmasının önüne geçer ve cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kuru ciltler için uygun olan bu yöntemler sayesinde cildiniz doğal olarak beslenir. Deri soyulması nasıl geçer, hangi yöntemler faydalıdır? Derseniz, bu yöntemler sizin için en verimli sonucu verecektir.

Soyulan Ciltler İçin Ev Yapımı Maske Tarifi

Soyulan deri nasıl temizlenir, soyulan ciltler için doğal maskeler nelerdir vb. gibi sorular birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşıla bu durum için bilenen birçok doğal tedavi yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden sizin için en faydalı olanı ise besleyici cilt bakım maskesidir. Bu maskenin yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • Elma
 • Bal
 • Sade yulaf
 • Tam yağlı yoğurt

Sırasıyla bu malzemelerden maske hazırlamak için;

 • 1 adet elma, 2 kaşık (silme değil) bal, 2 kaşık yulaf ve yoğurdu derin bir kap içerisine alarak iyice karıştırın. (Elma ve yulaf püre şekline getirilmelidir.)
 • Hazırladığınız karışımı, yüzünüze uygulayın.
 • 25 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.