saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Special K Diyeti Nasıl Yapılır?

11.12.2018
111
Special K Diyeti Nasıl Yapılır?

Kaliteli ve sağlıklı bir hayata önem veriyorsanız siz de hayat şartlarınızı iyileştirmek adına daha sağlıklı beslenebilirsiniz. Ülkemizde artan kilo probleminden sonra kilo vermek daha zor hale geldiği için farklı diyet programları da uygulanmaya başladı. Bunlardan biri olan Special K ile kilo verenler sayıca oldukça fazla olduğu için son dönemlerde popüler olduğunu söyleyebileceğimiz bu diyet sizi daha fazla formda tutacaktır.

Special K Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Special k çok daha formda kalmanızı sağlayacak ve önemli 4 kuralı olan bir diyettir. Günde iki kere tahıllı gevrek ile beslenmenin en önemli kural olduğu bu diyet programında aynı zamanda dengeli bir üç öğün bulundurmak, ara öğünleri de atlamamak son derece önemli. Böylece hem aç kalmamış oluyor hem de sağlık açısından dengeli beslenerek sağlığınızı korumuş oluyorsunuz.

Special K diyet listesi ile bir gün içerisinde aldığınız kalorinin yaklaşık olarak 1600 civarında olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle daha fazla kalori harcayarak çok kısa zamanda kilo verebilir ve ara öğünler olmadan bile tahıllı bu yiyecek sayesinde kendinizi daha tok ve daha enerjik hissedebilirsiniz. Bu diyetle haftada 2 kg yakın verebilirsiniz.

Special K Diyet Programı Nedir?

Special K 14 gün programı olarak 7 günlük bir diyet listesinden oluşan ve iki haftayı üst üste tekrar etmeniz gereken bu program kısa zamanda kilo verdirdiği için özellikle yaza yaklaşırken pek çok kadının tercih ettiği diyetlerden biri olmuştur. Ancak sadece yaza girerken değil her zaman kullanabileceğiniz bu 7 günlük diyet programı şu şekildedir:

1.gün

Sabah 1 kase special k flakes ve 2 bardak bitki çayı içtikten sonra ara öğün olarak meyveli yoğurt. Öğle yemeğinde yarım kase çorba, kaymaksız yoğurt ve 1 dilim kepekli ile yağsız salata. Akşam yemeği olarak 1 kase sütlü kırmızı meyveli special k flakes ve muz vişne suyu karışımı.

2.gün

Sabah bir kase kırmızı meyveli special k flakes ve 2 bardak bitki çayından sonra ara öğün olarak sıkılmış portakal suyu, diyet bisküvi ve K-bar. Öğle yemeği olarak 1 kase sade k flakes ve limonlu soda. Akşam yemeği olarak da derisi soyulmuş tavuk eti ile 5 kaşık garnitür.

3.gün

Sabah bir kase sütlü k flakes ve 1 sütlü kahve. Ara öğün olarak yarım kase meyveli yoğurt ve kayısı şeftalili K bar. Öğle yemeğinde 1 porsiyon domates çorbası, tonbalığı salatası ve 1 bardak elma suyu. Akşam yemeğinde de bir kase k flakes ve düşük kalorili içecek.

4.gün

K flakes ve bitki çayı ile güne başladıktan sonra ara öğün olarak yarım kase kurum üzüm ve vişneli K bar. Öğle yemeği olarak semizotu haşlaması ve pilav, 1 kepekli eklemk ve 1 bardak elma suyu sodası. Akşam yemeği olarak da 1 kase kırmızı meyveli k flakes ve domates suyu.

5.gün

Sabah yemeğinde kırmızı meyvelik flakes ve sütlü kahveden sonra ara öğün olarak yarım kase meyveli yoğurt ve 2 adet bisküvi almanız gerekir. Öğle yemeğinde 1 kase sütle sade K flakes ve sıkılmış portakal suyu içmelisiniz. Akşam da sebzeli makarna ve turp salatası yemelisiniz.

6.gün

Kırmızı meyveli K flakes ve 2 bardak meyve çayından sonra ara öğün olarak 2 adet salatalık ve K bar yiyebilirsiniz. Öğle yemeği olarak ızgara tavuk ve mevsim salatası. Akşam yemeğinde de 1 kase sütlü sade K flakes yiyebilirsiniz.

7.gün

Sabah bir kase sade k flakes ile güne başladıktan sonra acıkınca ara öğün olarak k bar tüketebilirsiniz. Öğlen 1 tavuk butu ve haşlanmış karnabahardan sonra akşam yemeği olarak da kırmızı meyveli k flakes ve domates suyu tüketmeniz gerekir.

Special K ile zayıflayanlar bu bir haftalık diyet programını iki hafta şeklinde, 14 gün uyguladığında hızlı bir kilo kaybı yaşar. Ancak ciddi sağlık sorunlarınız varsa uzmanınızla iletişim kurmadan Special K diyeti yapmanızın birtakım zararları olabileceğini de unutmamanız gerekir. Bu nedenle muhakkak bir uzmana danışmak ve bilgi almak oldukça önemlidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.