saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır? Doğal Yollarla Beyazlatmak Mümkün Mü?

03.11.2018
239
Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır? Doğal Yollarla Beyazlatmak Mümkün Mü?

Doğal yöntemlerle tırnak beyazlatmak için pek çok yöntem bulunuyor. Hem tırnakların yapısını koruyan hem de besleyen formüller ile daha beyaz tırnak yapısına sahip olabilirsiniz.

Evde yapılan pratik uygulamalar ile tırnakların kirli görünümünden kurtulabilir, daha beyaz daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik beslenen tırnaklar daha sağlıklı uzaman ve form sağlar.

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Karbonat kullanarak tırnak beyazlatmak en popüler yöntemler arasında yer alıyor. Karbonatla tırnak beyazlatma yöntemi tırnak etlerinin de daha sağlıklı bir form kazanmasına yardımcı olur. Karbonat ile kür hazırlayarak düzenli uygulamalar sonucunda bembeyaz, sağlıkla parlayan tırnaklar elde edebilirsiniz. Bu kür için;

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • ½ tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı karbonat

Steril bir kapta karıştırılır ve macun elde edilir. Temiz ve kullanılmayan bir diş fırçası yardımıyla tırnak yüzeyleri temizlenir. Macun, tırnak aralarına da uygulanabilir. Tüm tırnaklara uygulandıktan sonra ortalama 5 dakika bekletilir ve ılık su ile temizlenir. 15 günde 1 kez uygulama yapılabilir.

Oksijenli suyla tırnak beyazlatma yönteminde; ½ bardak suyun üzerine 3 yemek kaşığı oksijenli su ekleyerek karıştırın ve tırnaklara sürün. Daha beyaz bir görünüm sağlayacaktır.

Diş Macunuyla Tırnakları Beyazlatma Formülü

Tırnak beyazlatma formülleri arasında diş macunu, tercih edilen ve etkili sonuçlar veren bir formüldür. Hem dişleri hem tırnakları beyazlatan diş macunları ile uygulama yaparken;

  • Fırça ile tüm tırnak yüzeylerine uygulama yapın
  • 10 dakika bekletin
  • ılık su ve pamukla temizleyin, yıkayın.

Diş macunu ile tırnak beyazlatma uygulaması haftada 2 kez uygulanabilir.

Elma Sirkesiyle Tırnak Beyazlatıcı Formül

Sirkeyle tırnak beyazlatma formülü uygulanarak hem tırnak yüzeyi beyazlatılır hem de tırnak etleri sağlıklı bir forma kavuşturulur. Tırnakların daha hızlı uzaması sağlanırken, güçlenmesine ve kolay kırılmamasına fayda sağlar. Ayrıca tırnak mantarı gibi hastalıklarında tedavi edilmesinde oldukça etkilidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.  Sivilceleri Kurutmak Mümkün Mü, Nasıl Yapılır?

  • ½ bardak elma sirkesi
  • ½ ılık su

Karıştırılır ve tırnaklar kabın içerisine batırılarak 20 dakika bekletilir. Haftada 2-3 kez uygulanabilir.

Portakal İle Sararmış Tırnakları Beyazlatma Formülü

Tıpkı limon gibi portakal da tırnakların beyazlamasına yardım eder. Fakat portakalı meyve olarak ya da suyu ile değil doğrudan portakal kabuğu ile uygulanması gereklidir. Tırnak etlerini beslerken, C vitamini deposu ile tırnakların da daha güçlü olmasını sağlar.

Portakal kabuklarını her gün tırnakların yüzeyine ve tırnak içlerine sürün ve 5-10 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Aynı işlemi günde 2-3 kez tekrarlayın. 1-2 hafta içerisinde daha güçlü, sağlıklı ve bembeyaz tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Limon İle Tırnak Beyazlatma Yöntemi

Tırnak içi beyazlatma nasıl yapılır konusunda, tırnak yüzeyine yapılan beyazlatma uygulamalarının tırnakların iç kısımlarına da uygulanabileceğinden bahsedebiliriz. Özellikle renkli oje kullanımı ve ojelerin tırnakta uzun süre bekletilmesinden ötürü oluşan tırnak sararması, limon kullanılarak yeniden beyazlatılabilir.

Fakat limonun güçlü asit yapısı nedeniyle tırnak yüzeyleri incelebilir. Dolayısıyla tırnak yüzeyinde 5 dakikadan daha uzun bekletilmemelidir. Yarım limonu sıkarak suyunu, tüm tırnakların yüzeyine sürebilir veya bir kap içerisine batırabilirsiniz. 2 haftada 1 olarak uygulanabilir.

Tırnak İçlerini Beyazlatma Yöntemleri

Özellikle manikür yapımlarında veya daha doğal el bakımlarında, tırnak içi beyazlatma kalemleri popüler olarak kullanılır. Tırnak içi beyazlatma kalemi kullanarak temiz, bakımlı ve hoş görünümlü ellere kavuşabilirsiniz.

Ayrıca tırnak yüzeyi beyazlatan kalemlerde, tırnak yapısının beyazlatılması için etkili sonuçlar veriyor. Kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulunabilen tırnak beyazlatıcı kalemler kullanılarak, bembeyaz ve sağlıklı görünen tırnaklara kavuşabilirsiniz. Ayrıca tırnak içi beyazlatma kalemleri uzun süre kullanım sağladığı için temiz ve bakımlı görünüm sunar.

Oje Bazıyla Beyazlatma Yöntemi

Siyah, kırmızı ve koyu renk ojelerin, tırnakta uzun süre kalması, tırnakların hava almaması nedeniyle yüzeylerinde oluşan sarı ve kahvemsi renkler, oje bazı ile beyazlatılabilir. Oje bazı kullanmak hem tırnak yüzeyinin sararmasını önler hem de ojenin daha pürüzsüz daha parlak görünmesine olanak sunar. Aseton kullanımlarında da nitelikli ürünler tercih etmeli, her oje sürmede arada mutlaka 1 gün boşluk bırakılmalıdır.

Tırnakların hava alması, yüzeylerinin de daha düzgün olmasını sağlar. Şayet sürekli oje kullanıyor iseniz mutlaka her gün yenilemeli ve ojeyi çıkardıktan sonra en az 1 saat hava almasını sağlamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.