saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Vücut Sıfırlama Diyeti Nasıl Yapılır?

11.12.2018
361
Vücut Sıfırlama Diyeti Nasıl Yapılır?

Vücut sıfırlama diyeti son günlerde oldukça popüler olan bir diyettir. Bu diyetin temel mantığı metabolizmayı sıfırlayarak vücudu kilo vermeye uygun bir hale getirmektir. Bu diyet 15 gün içerisinde 7 kilo vermeyi vaat ediyor.

Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir?

Vücut sıfırlama diyeti Amerikalı Harley Pasternak tarafından hızlı kilo verdiren detoks diyetlere alteratif olarak geliştirilmiş bir diyettir. 15 günlük bir süreci içerir. 15 günlük süre 3 aşamada gerçekleştirilir. Egzersiz fizyolojisi ve Beslenme Bilimi yüksek lisansına sahip Harley Pasternak kilo vermek için önce metabolizmayı sıfırlayarak kilo vermeye uygun hale getirmeyi vurguluyor.

Vücut Sıfırlama Diyeti Nasıl Yapılır?

Vücut sıfırlama diyeti zayıflama ve arınma sağlayan bir diyettir. Bu diyette vücudun alması gereken besin ihtiyaçlarını smoothieler ile karşılayarak 15 gün içinde vücudun sıfırlanmasını sağlıyor. 15 günlük bu diyet 3 aşama halinde gerçekleşiyor. Ve 15 gün sonunda7 kilo verip metabolizmanın sıfırlanmasını amaçlıyor.

Bu vücut sıfırlama diyeti ile kısa süre içerisinde vermeniz gereken kiloyu verirken bir taraftan sağlıklı besinleri vücudunuza almış oluyorsunuz. Bu diyet enerjinin daha etkili kullanılmasını sağlayarak uykuda bile yağ yakmayı hedefleyen bir diyettir. Metabolizmanızı uykuda bile hızlandırarak kilo vermeyi sağlıyor.

Vücut Sıfırlama Diyetinin Aşamaları

Vücut sıfırlama diyeti zayıflama için 15 günlük olan bu süreç 5’er günlük periyotlara bölünerek 3 aşamada tamamlanır. Bu aşamalar uygulanırken çok ağır egzersizler yapmanız da gerekmiyor üstelik. Sadece yürüyüş ve bu 15 günlük diyeti yaparak hem dış görünüşünüzü hem de iç metabolizmanızı sıfırlayarak hayata mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz.

  1. Aşama

Bu ilk 5 günlük aşama hızlı başlangıç aşamasıdır. Bu aşamada ana öğünlerde sadece smoothie tüketmeniz gerekiyor. Bu aşamada sindirimi iyileştirmek için metabolizmayı ateşlemek amaçlanıyor. Aynı zamanda sağlıklı besinler ile yeni bir damak tadı oluşturarak vücudu bu sağlıklı yiyeceklere istekli hale getirmek amaçlanıyor. Bu yüzden kendi yapacağınız sağlıklı smoothieler bu 5 günlük sürecin temel besin kaynaklarıdır.

İlk aşamada 3 ana öğünde smoothie tercih edilir ve 2 ara öğünde 100 ile 180 kalori arasındaki atıştırmalıklar tercih edilir.

Kahvaltı için yapılacak olan smoothie iyi bir protein kaynağı olmalıdır. Bu yüzden beyaz smoothie tercih edilir. İçerisinde süt ve ya süzme yoğurt gibi protein kaynakları bulunmalıdır.

Öğlen yemeği için yapılacak olan smoothie enerji verici besinleri içermelidir. Bu kırmızı renkli meyvelerden oluşan smoothie tercih edilebilir.

Akşam yemeği için ise daha çok lif kaynağı besinler tercih edilir. İştahı da kontrol almak amacı ile yeşil renkli bir smoothie yapılabilir. Akşam öğünü için sebzeler ağırlıkta olmalıdır.

  1. Aşama

İlk 5 günden sonraki 5 günde 3 öğün olan smoothie 2 öğüne indirilir ve ana öğünün birinde sağlıklı olan katı besinlere geçilebilir. İstediğiniz iki öğünde smoothie tüketirken bir ana öğünde de çorba, salata, sandviç gibi sağlıklı katı gıdalar tüketilebilir. Ara öğünler ise yine 100 ile 180 kalori arasında devam etmelidir.

  1. Aşama

Son 5 günlük aşamada ise sadece sabah kahvaltısında smoothie tüketilir. Diğer ana öğünlerde sağlıklı katı gıdalar tüketilebilir. Ara öğünlerde ise yine 100 kalori ile 180 kalori arasında atıştırmalık tüketilebilir.

Bu üç aşamadan oluşan sıfırlama diyeti yorumları ile de görüldüğü gibi kişiler üzerinde oldukça sağlıklı bir yenilenme yaratıyor. Metabolizma sıfırlanarak sindirim sistemi düzene girerken sağlıklı bir şekilde kilo da vermiş oluyorsunuz.

Vücut sıfırlama diyeti yapanlar için 3 farklı smoothie tarifi vereceğiz bu tarifler size alternatif olabilir. Bu tarifleri bu diyetin sahibi Harley Pasternak’ın yazmış olduğu sıfırlama diyeti kitabı indir seçeneği ile bilgisayarlarınıza indirebileceğiniz gibi internet üzerinden sıfırlama diyeti pdf halinde de bulabilirsiniz.

 

Tarifler

Beyaz Smoothie kahvaltı: 1 bardak süt, 5 adet çiğ badem, 1 adet kabuğu soyulmamış, çekirdeksiz, doğranmış kırmızı elma, 1 adet dondurulmuş ve doğranmış küçük muz, 150 g yağsız yoğurt, 1/2 çay kaşığı toz tarçın bu malzemeleri smoothie haline getirin.

Kırmızı Smoothie öğlen: 120 g dondurulmuş frambuaz, 30 g dondurulmuş yaban mersini, 1/2 portakal, 1/2 çay kaşığı vanilyalı protein tozu, 1 yemek kaşığı çekilmiş keten tohumu.

Yeşil Smoothie Akşam: 60 g ıspanak, 1 adet kabuğu soyulmuş, çekirdeksiz, doğranmış olgun armut, 15 adet yeşil ya da kırmızı üzüm, 185 g gram yağsız yoğurt, 2 yemek kaşığı doğranmış avokado, 1-2 yemek kaşığı taze yeşil limon suyu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.