saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Water Fasting Diyeti Nasıl Yapılır?

10.12.2018
406
Water Fasting Diyeti Nasıl Yapılır?

Water fasting diyeti ile kısa süre içerisinde vücudunuzun toparlanmasını  ve eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde en çok tartışılan girişimlerden biri olan su orucu tehlikeli midir? Sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunuyor mu? Bu sorular water fasting hakkında fikir sahibi olmak isteyen kişilerin akıllarını karıştıran hususlar arasında yer alıyor. Diyet kapsamında sadece su tüketilmesine izin verilmektedir. Bu nedenle kilo vermeye direkt olarak yardımcı olur. Fakat tüm gün aç durmak bünye üzerinde olumsuz bir etkiye sebebiyet verir mi?

Ne Kadar Süre Yapılmalıdır?

Water fasting diyeti nasıl yapılır sorusu kadar ne kadar sürmelidir konu başlığı altında da detaylı bir biçimde açıklama yapılmalıdır. Su orucu olarak da adlandırılan bu yöntem kapsamında süre yanlış uygulandığı zaman kişilerin sağlığı üzerinde direkt olarak olumsuz ve hatta yıkıcı etkiler ortaya koyabilmektedir.

Su orucunun en fazla uygulanabileceği süre 24 saat ile 7 gün arasında değişim göstermektedir. Bu süre üzerinde bünyenizde meydana gelen değişimlere göre farklılık sağlayabilirsiniz. Diyetin genel yapısına bakıldığı zaman halsizlik verebileceği öncelikli olarak belirtilmelidir. Bu nedenle yoğun dönemlerinizde uygulamamalısınız. Yoğun dönemlerde uygulandığı zaman kişilerin bedensel ve zihinsel performanslarında yavaşlamalara sebebiyet verebileceği de ayrıca belirtilmelidir.

Temel Prensipleri Nelerdir?

Water fasting diyeti listesi oluşturulurken uyum sağlanması gereken temel prensipler şu biçimde sıralanır;

  • Bu beslenme sistemi aracılığı ile en fazla 24 saat ile 3 günlük bir süreç gerçekleştirebilirsiniz.
  • Belirtilen bu sürenin aşılması durumunda direkt olarak vücudun işleyişinde olumsuzluklar meydana gelebilir ve yorgunluk ortaya çıkabilir.
  • Beslenme sisteminin uygulama sistemine bakıldığı zaman özellikle vücudu dinlendirme üzerine kurulu bir sistem olduğu net olarak görülmektedir.
  • Bedeninizi dinlendirirken beslenme ve beslenme ile alakalı olan bütün kaygılardan arınmaya odaklanmalısınız.
  • Bedensel olduğu kadar fiziksel bir arınmanın da beraberinde geleceğinden emin olabilirsiniz.
  • Kalp krizi ile mücadele ve yüksek tansiyon gibi sorunları ortadan kaldırabilmek için uygulamaya alınabilecek en mantıklı ve en kolay seçeneklerin başında gelir.

Bu detaylar vücudunuzu yeniden kendine getirecek ve hastalıklarınızdan büyük ölçüde arınmanızı sağlayacaktır.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Water fasting yapanlar tarafından paylaşılan yorumlara bakıldığı zaman özellikle kilo verme sürecinde yardımcı olduğu görülmektedir. Bu durum su orucunun hem fiziksel hem de mental bir arınmayı beraberinde getireceği ek olarak belirtilmelidir. Orucun bu şekilde arınmaların temelinde yattığı henüz modern dünya tarafından yeni yeni anlaşılmaktadır. Fakat kişilerin büyük bir oranda dini öğretilerde dahi yer alan orucu kullanmaları çok eski çağlara dayanıyor. Siz de muhakkak bir arınma dönemine girmek isterseniz water fasting sisteminden faydalanabilirsiniz.

Su orucu ile kilo verdim diyen kişilerin büyük bir çoğunluğu bu süreç içerisinde aynı zamanda mental olarak bir rahatlama yaşadıklarını da dile getirmektedir. Bu durumun asıl sebebi kişilerin ruhi durumlarında meydana gelen değişimlerin ve sıkıntıların büyük ölçüde sağlıksız beslenmeden kaynaklanmasıdır.

Özellikle son dönemlerde kişilere dikte edilen noktaların başında gelen fast food ürünlerinin hem zihinsel hem de bedensel olarak çökmenize sebebiyet verebileceğini de belirtilmelidir. Su orucu diyeti listesi kapsamında yer alan tek şey su olduğu için hayatınızda sizi olumsuz yönde etkileyecek bütün fast food ürünlerinden sorunsuz bir biçimde kurtulabilirsiz.

Diyet Sonrası Süreç Nasıl Şekillendirilmelidir?

Water fasting nedir nasıl yapılır konu başlığı altında özellikle diyet sonrasında nasıl bir geçiş yapılması gerektiği de önem arz eder. Su orucunun akabinde direkt olarak ağır yiyecekler tercih edilirse direkt olarak bünyenin sarsılmasına ve sürecin vücudunuzu olumsuz yönde etkilemesine sebebiyet verebilirsiniz. Tam da bu nedenle su orucunun sonrasında muhakkak hafif yiyecekler ile geçiş sağlamalısınız. Hafif yiyecekler ile bünyeniz daha hızlı kendine gelecek ve kilo verme süreci de aynı şekilde devam edecektir.

Yeme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Water Fasting yöntemi ile kısa bir süre içerisinde beslenme alışkanlıklarınızı değiştirme imkanını elde edebilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarını değiştirme konusunda zorluk çeken kişiler için en uygun olan yöntemlerden biri olacaktır. Özellikle beslenme konusunda yavaş yavaş alışmaktan veya bir ürünü bırakmaktan ziyade direkt olarak bırakmak sizin için çok daha net sonuç verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.