saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yağlı Ciltler için En Etkili Öneriler

08.09.2018
85
Yağlı Ciltler için En Etkili Öneriler

Yağlı Ciltler için En Etkili Öneriler

Yağlı ciltler için öneriler başlığı, her yağlı cilde sahip insan tarafından dikkatle takip edilmelidir. Her cilt tipinin kendine özgü bir bakım ve temizleme kuralı vardır ve bu kurallara riayet etmediğiniz takdirde çeşitli cilt rahatsızlıklarıyla karşılaşabilirsiniz.

Cildinizi Her Gün Temizleyin

Yağlı ciltliler, açık gözeneklere sahiptir. Bu nedenle yağlı cilde sahip bireylerin en çok dikkat etmesi geren şey cilt temizliği olmalıdır. Cildinizi temizlemeyi aksattığınız takdirde gözenekleriniz dolar ve siyah nokta oluşumu görülür. Bu nedenle cilt tipinize uygun bir temizleyici ile her gün cildinizi temizlemelisiniz

Nemlendirici Kullanmayı İhmal Etmeyin

Yağlı ciltlilerin en sık yaptığı hata nemlendirici kullanmayı ihmal etmektir. Cildi daha çok yağlandırır endişesiyle nemlendirici kullanımından kaçınmak son derece yanlış bir davranıştır. Su bazlı nemlendirici kremler ile düzenli olarak cildinizi nemlendirmeniz gerekir.

Kil Maskesi Yapmayı İhmal Etmeyin

Kil maskeleri, yağlı cilde sahip insanlar için kurtarıcı nitelikte bir üründür. Kil maskesi düzenli kullanıldığında ciltteki sebumu düzenler ve cildinizin fazla yağ üretimini engeller. Bun nedenle haftada bir kil maskesi yapmak bu cilt tipindeki insanlar için çok yararlıdır.

kil maskesi yapmayı ihmal etmeyin

Doğru Güneş Kremi Seçin

Yaz boyu kullanılan güneş kremi tercihi yağlı ciltliler için çok önemlidir. Eğer yağ bazlı ağır güneş kremlerini tercih ederseniz cildinizde siyah nokta ve sivilce oluşumu gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle su bazlı ve daha çok losyon yapısında, hafif güneş kremlerine yönelmelisiniz.
Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünlere Yönelin
Yağlı cilde sahip insanların en büyük problemi geniş gözeneklerdir. Gözeneklerin açık olması, içlerine yağ ve kir birikmesine, böylece yüzünüzde siyah nokta ve sivilce oluşmasına neden olur. Bu nedenle cildinizi düzenli olarak temizlemenin dışında, düzenli olarak cilt sıkılaştırıcı tonikler kullanmalısınız. Bu sayede gözenekleriniz uzun vadede kapanacaktır.

Sağlıksız Atıştırmalıklardan Uzak Durun

Sağlıksız atıştırmalıklar yağlı ciltlilerin en büyük düşmanıdır. Zaten fazlasıyla sebum üreten cildinizi daha da yağlandırmamak için yağlı besinlerden ve sağlıksız atıştırmalıklardan kaçının. Özellikle cips gibi yağlı besinler ve kola gibi sağlıksız içecekler cildinizin saha da yağlanmasına neden olacaktır.

Bol Bol Su İçin

Bol bol su içmek, en çok ihmal edilen önerilerden biridir. Cilt, gereken nemi sağlayamadığı zaman daha çabuk yağlanır. Bu koruma mekanizmasının devreye girmemesi için cildi hem içerden hem de dışardan nemlendirmeniz gereklidir. Dışarıdan nemlendirici uygulayarak, içeriden de bol bol su tüketerek nem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca bol bol su içmek cildinizin daha sağlıklı görünmesini ve ışıldamasını da sağlayacaktır.

bol bol su için

Yüzünüzü Soğuk Suyla Yıkayın

Yağlı ciltler için en kolay uygulanabilen ancak en etkili bakım önerilerinin başında yüzü soğuk suyla yıkamak gelir. Sıcak su, zaten açık olan gözeneklerin daha da açılmasına neden olmaktadır. Uzun süre sıcak suya maruz kalmak gözeneklerin kalıcı olarak büyümesine yol açabilir.
Aksi gibi, soğuk suyla yüz yıkamak da gözeneklerin küçülmesine neden olur. Bu nedenle her yüz yıkama işlemi için soğuk su tercih etmeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır. Cildinize düzenli olarak soğuk suyla işlem yapmak uzun vadede cilt kusurlarınızı düzeltir ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olur.
Bahsi geçen tüm bu yöntemler yağlı ciltlerin hayatını kolaylaştıracak bakım önerileridir. Yağlı cilde sahip kişiler bu önerileri düzenli olarak uygulayarak hayal ettiği cilt görünümüne kolaylıkla ulaşabilir. Bunun dışında cilt tipiniz ne olursa olsun cildinizi her daim temiz ve nemli tutmayı unutmayın, bu önerileri de alışkanlık haline getirmeye gayret edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.