saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yağlı Ciltlere Karşı En Etkili Tonikler

22.12.2018
425
Yağlı Ciltlere Karşı En Etkili Tonikler

Yağlı ciltler için öneriler verilirken bu önerilerin doğal içeriklere sahip olup olmadığının bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Bilindiği üzere birçok doğal malzemenin tonik olarak kullanılması ve kimyasal içeriğe sahip ürünlere göre daha etkili olması tartışmasız bir gerçektir. Cilt bakımı yaparken öncellikle cilt tipinin ne olduğu ve nelere reaksiyon gösterebileceği iyi analiz edilmelidir. Bu analiz sonucunda uygulanacak yöntem her açıdan daha etkili faydalı olacaktır. Genellikle yağlı ciltler için bakım ürünleri daha çok merak edilen ve araştırılan bir konudur. Bunun nedeni yağlı ciltlerin daha hassas ve cilt problemlerine daha açık olmasından kaynaklanmaktadır.

Cilt Temizliğinde Tonik Kullanılmalı Mıdır?

Cilt bakımı için kullanılan birçok etkili ürün vardır. Özellikle kozmetik sektöründeki gelişmeler ürün çeşitliliğinin de artmasındaki temel faktördür. Tonik, cildi uyaran ve gözenekleri sıkılaştıran temel cilt temizleme ürünleri arasında yer almaktadır. Bu ürünün kullanılması birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Ancak tahmin edileceği üzere kimyasal içeriğe sahip olan bu toniklerin zaman için bazı yan etkileri ve zararları da olabilir. Bu nedenle doğal tonik kullanmak yapılması gereken en doğru şeydir. Bu yüzden yağlı ciltler için tonik markaları araştırılmadan önce doğal yöntemlere göz atmak tavsiye edilmektedir.

 

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler Nelerdir?

Diğer cilt tiplerine göre daha savunmasız ve cilt sorunlarına açık olan cilt tipi, yağlı ciltlerdir. Yağlı cilde sahip kişilerin bu nedenle düzenli olarak bakım ve cilt temizliği yapmaları daha fazla önerilmektedir. Yağlı ciltler için nemlendirici ve tonik seçimi yaparken de büyük bir hassasiyet göstermek gereklidir. Peki, yağlı ciltlerin kullanabileceği doğal tonikler nelerdir? Derseniz, bunlar;    İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Yaşlılık Lekelerine Karşı Bitkisel Yağlar

  • Limon ve Su Toniği: 2 kaşık su ve 1 kaşık limon suyu ile doğal tonik yapılabilir.
  • Doğal Gül Suyu: Saf ve doğal gül suyunu doğrudan tonik olarak kullanmak mümkün.
  • Yeşil Çay: Kaynar su içinde demlenen yeşil çayı, süzerek suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz.

Bilenen ve yapımı en kolay olan üç doğal tonik yöntemi bu şekildedir. Bu ürünleri her sabah ve yatmadan önce uygularsanız cilt sorunlarının büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.

Tonik Yağlı Ciltler İçin Faydalı Mıdır?

Tonik yalnızca yağlı ciltler için değil hemen hemen tüm cilt tipleri için faydalıdır. Özellikle doğal tonik kullanımı her zaman için tavsiye edilen ve daha fazla faydaya sahip ürünlerdir. Yağlı ciltler için önerilen kimyasal tonikler genellikle alkollü tonikler olmaktadır. Yağlı ciltler için alkolsüz tonikler ise daha az etkili olmaktadır. Bununla birlikte kimyasal içeriğe sahip olmayan birçok doğal tonikle de aynı sonucu elde etmeniz mümkündür. Bunun için; elma sirkesi, maden suyu ve doğal yağlı ciltlere uygun sabunlar kullanılması tavsiye edilebilir.

Cilt Sıkılaştıran ve Temizleyen Tonik Tarifi

Yağlı cilde sahip kişilerin en büyük sorunu, doğru ürünleri seçememekten kaynaklanmaktadır. Genellikle kuru ciltler için tavsiye edilen bir yöntem, yağlı cilde sahip kişilerin, cilt sağlığını tehdit edebilmektedir. Bu yüzden cilt tipini ve uygulanacak tarifi iyi bilmek en önemli unsurdur. Kimyasal birtakım ürünlerin kullanılması da yine yağlı cilt tipine sahip kişilerin uzun vadede ciltlerinin zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden doğal cilt tonik ve doğal yüz bakım kürleri kullanmaları sıklıkla tavsiye edilmektedir. En etkili doğal tonik tarifi ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Dere Otu
  • Badem yağı
  • Sade doğal maden suyu

Her yerde kolayca bulabileceğiniz bu ürünleri kullanarak doğal bir cilt toniği yapabilirsiniz. Bunun için;

  • 1 dal dereotunu, ezerek ya da mikserde çekerek toz haline getirin.
  • Yaklaşık 15 – 20 gr badem yağını ve 1 şişe sodayı aynı kaba alarak karıştırın.
  • Hafifçe karışan bu ürünleri donması için derin dondurucuya koyun. (Tercihen buz kalıbına)
  • Sabah ve akşam yatmadan önce donmuş karışımı ince bir beze sararak yüzünüze uygulayın.

Bu yöntemi her gün kullanmanız halinde özellikle yağlı ciltler de büyük oranda değişim gözlemlenecektir. En etkili ve bilinen bu basit yöntem sayesinde yağlı ciltler için doğal tonik hemen elinizin altında olacaktır. Aynı zamanda bu karışım ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak olası, sivilce, siyah nokta ve yağ bezelerini de ortadan kaldıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.