saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yaşlılık Lekelerine Karşı Bitkisel Yağlar

22.12.2018
225
Yaşlılık Lekelerine Karşı Bitkisel Yağlar

Yaşlılıktan oluşan lekeleri önlemek için bitkisel yağlar sıklıkla tercih ediliyor. Yüz lekelerine kesin çözüm olarak görülen bu bitkisel yağlarla elde edilen tarifler ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olan yöntemler hakkında bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin.

Sivilce Lekelerine İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Sivilce lekelerinizden kurtulmak için kremlere yüzlerce lira para harcamanıza gerek yok. Sivilce lekelerine iyi gelen yağlar sayesinde hem daha uygun fiyata hem de doğal bir yöntem olan cilt için yağ karışımları ile sivilce lekelerinize elveda diyebilirsiniz.

  1. Biberiye Yağı: Biberiye yağı özellikle sivilcelere iyi gelmesi ile biliniyor. Bu mucizevi bitkisel yağ aynı zamanda içeriğindeki vitaminler ve mineraller sayesinde ciltteki solukluğu önleyerek cilde canlılık verir.
  2. Gül Yağı: Gül yağı çok uzun zamandır bir kozmetik malzemesi olarak kullanılıyor. Gül yağının bu uzun süreli kullanımının sebebi cilde canlılık kazandırması ve aynı zamanda da cildi gerginleştirerek cilde sıkı bir his sağlaması.
  3. Papatya Yağı: Papatya yağı hoş kokuya sahip aynı zamanda dinlendirici etkisi olan bir yağdır. Bu yağın özellikle cilt lekelerine karşı çok iyi geldiği biliniyor.
  4. Portakal Yağı: Mis gibi kokan bu yağ, cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tonik olarak kullanılır.

Cilt Lekeleri için Papatya Yağı Mucizesi

Papatya yağı cilt lekeleri en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Aşağıda yer alan tariften faydalanarak cilt lekelerinize çözüm bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

Papatya

Lavanta

Limon suyu

Nasıl Hazırlanır?

Bir kaba temiz su konulur ve bu su altı kısık olacak şekilde kaynatılır. Kaynayan suyun içerisine papatya ve lavanta eklenir. Karışım bir süre kaynatıldıktan sonra altı kapatılır ve soğuması için beklenir. Ilık hale geldiğinde karışımın içerisine limon suyu eklenir. Hazırlanan karışım uygulanacak kadar soğuk olduğu zaman yüze pamuk yardımı ile sürülür.

Yaşlılık Lekelerinin Silinmesi için Faydalanılan Yöntemler Nelerdir?

Yaşlılık lekelerinin silinmesi için doğal yöntemlere ilave olarak farklı yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemlerin başlıcaları;

  • Kimyasal Peeling
  • Dondurma
  • Lazer Tedavisidir.
  1. Kimyasal Peeling ile Yaşlılık Lekelerine Son

Kimyasal peeling mutlaka dermatolog yardımı ile uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu yöntemde, adında da anlaşılacağı üzere, kimyasal bir karışımın cilde uygulanması söz konusudur. Uygulanan bu karışım derinin en üst yüzeyinde bulunan tabakanın çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede de derinin en üstteki lekeli olan tabakası soyulur. Soyulan tabakanın yerine yeni ve lekesiz olan deri gelerek, lekeli ciltten kurtulursunuz.

  1. Dondurma Yöntemi ile Yaşlılık Lekelerine Son

Ciltteki Yaşlılık Lekeleri Nasıl Gider diye soranların başvurduğu yöntemlerden bir diğeri ise kriyoterapi olarak da bilinen dondurma yöntemidir. Bu işlemi anlatmaya başlamadan önce bu tedavi yönteminin yalnızca lekelerin boyutunun küçük olduğu zaman yapılabileceğini söylemekte fayda var. Bu işlem yapılırken genellikle sıvı azot adı verilen dondurucu bir madde kullanılır. Lekeli olan bölgeye bu madde alet yardımı ile yavaş bir şekilde püskürtülür. Püskürmenin sonunda ciltte birikmiş olan deri pigmenti parçalara bölünmüş olur. Parçalara bölünen bu deri pigmentleri bir kaç hafta kadar sonra deriden yavaç yavaş sıyrılmaya başlar. Sıyrılan derinin altından ise lekesiz ve açık renkli olan sağlıklı cilt ortaya çıkmaya başlar. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Yatmadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  1. Lazer Tedavisi ile Yaşlılık Lekelerine Son

Yaşlılık lekeleri Kadınlar Kulübü gönderisine baktığımız zaman kadınlar arasındaki en yaygın uygulanan yöntemlerden bir tanesinin lazer tedavisi yöntemi olduğunu fark ediyoruz. Pahalı bir yöntem olmasına karşın, kesin sonuç vermesi sebebi ile bu yöntem sıkça tercih ediliyor.

Bu yöntem ile, ciltte yer alan lekeler derinin renk değiştirmesine neden olan melanosit adı verilen kimyasalların yıkılması amacı ile çok güçlü olduğu binen lazer ışınlarının radyasyonuna maruz bırakılması ile lekelerden kurtulmak söz konusudur. Bu ışın uygulandığı zaman ilk önce derinin renginin griye döndüğü gözlemlenir. Griye dönen bu lekenin üzerinde daha sonra katmanımsı bir tabaka oluşur. Oluşan bu katman zaman içerisinde yavaş yavaş silikleşerek düşmeye başlar. Böylece deri lekeden kurtulmuş olur. Bu süreç çok hızlı gerçekleştiğinden kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler lazer tedavi yöntemini tercih edebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.