saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yumurtalık Ağrısına Ne İyi Gelir?

20.12.2018
730
Yumurtalık Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yumurtalık kasık ağrısı nasıl geçer sorusu, erkeklerde ve kadınlarda farklı farklı incelenir. Birçok kişi kasıklarında değişik ağrılar hisseder ancak bu ağrıların sebebi herkeste farklı şekillerde ortaya çıkabilir. İşte bu yüzden hangi ağrının yumurtalık ağrısı olduğunu bilmek önemlidir. Kasık ağrısına iyi gelen ilaçlar da vardır ancak öncelikle daha bitkisel tedavi yöntemlerini kullanmak faydalı olacaktır. Kasık ağrınızın dayanılmaz olması ve uzun süre geçmemesi halinde bir doktora görünmeniz ve profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Ayrıca şüpheli bulduğunuz herhangi bir tedavi yöntemini de doktorunuza başvurmadan kabul edip uygulamamanız önerilmektedir.

Yumurtalık Ve Kasık Ağrısı:

Erkeklerde kasık ağrısına ne iyi gelir sorusuyla, kadınlarda kasık ağrısına ne iyi gelir sorusuna verilen cevaplar farklıdır. Erkeklerin yaşadığı kasık ağrısının sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 1. Testis torsiyonu
 2. Böbrek taşı oluşumları
 3. Kasık fıtığı
 4. Orşit
 5. Kas gerilmesi
 6. Hidrosel
 7. Lenf bezlerinin aşırı şişmiş olması
 8. Epididmit

Kadınlarda ise bu nedenler daha farklıdır. Kadınlarda kasık ağrısı sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Dış gebelik oluşması
 2. Kasığa yakın iltihapların meydana gelmesi
 3. İdrar yolları enfeksiyonu
 4. Yumurtalıkta yer alan çeşitli kistler
 5. Böbrek taşı oluşumları
 6. Endometriozis
 7. Apandisit patlaması

Görüldüğü üzere erkeklerde yaşanan kasık ağrıları ile kadınlarda yaşanan kasık ağrılarının nedenleri farklıdır.

Kasık Ve Yumurtalık Ağrısı Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Hamilelikte kasık ağrısına ne iyi gelir ile erkeklerde kasık ağrısına ne iyi gelir gibi sorular bambaşka cevaplara ulaştırır. Bu yüzden kasık ağrısı tanımlanırken yaş ve cinsiyet gibi konular önem taşıyacaktır. Ayrıca, kadınlarda yaşanan kasık ağrıları çoğu zaman yumurtalık kaynaklı da olabilmektedir. Böyle durumlarda ağrı gözlemlenmeli ve tanıdık bir ağrıysa önceden yapılan yöntemler uygulanmalıdır. Ancak ağrıya yabancıysanız ve çekilmez haldeyse hemen doktora görünmeniz en sağlıklısıdır. Kasık ağrınızın nedenini bir sebebe dayandırabiliyorsanız önleminizi evde tedavi yöntemleriyle alabilirsiniz. Örnek olarak çok soğuk bir gün geçirdiyseniz ve üşüdüyseniz, idrar yolları enfeksiyonu oluşma ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu tip durumlarda karnı ve vücudu sıcak tutmak önemli olacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Yüz Egzersizi Nedir Nasıl Yapılır?

Kasık Ağrısı Nasıl Geçer?

Kasık ağrısı nasıl geçer sorusunun en doğru şekilde cevaplanabilmesi için, öncelikle kasık ağrınızın nedenini belirlemeniz gerekmektedir. Bu nedeni belirlerken, yaşınız, cinsiyetiniz, fiziksel ve çevresel faktörler dikkate alınmalıdır. Adet döneminde olmanız, soğukta kalmanız, sporda kendinizi zorlamanız gibi olaylar, kasık ağrısını anlamlandırmada daha yakın bilgiler vermektedir. Ancak durduk yere meydana gelen kasık ağrılarında kasık fıtıkları, yumurtalık kistleri gibi konular gündeme gelmektedir. Kasık fıtığı ileri seviyeye geldiğinde, şişkinliği görmek oldukça kolay olur. Şişliklerde cerrahi işlemle şiş alınır ve ardından bu bölgeye yağ bezesi koyulur.

Kasık Ve Yumurtalık Ağrısında Uygulanan Tedavi Yöntemleri:

Erkeklerde yumurtalık ağrısı nasıl geçer ve bu ağrının kaynağı nedir gibi sorular, iyi belirlenmesi gereken sorulardır. Kasık ve yumurtalık ağrılarında, ağrı tiplerine göre tedavi belirlemek mümkündür. Örnek olarak, böbrek taşı nedeniyle kasık veya yumurtalık ağrısı çekiyorsanız, mutlaka taşın alınması gerekmektedir. Kum dökme gibi durumlarda ise takviyelerle beraber kumu kendiniz dökmeniz mümkündür. Ağrınız için doktora başvurduğunuzda ve ilaç tedavisine başlandığında, verilen ilacı düzenli olarak uygun dozda tüketmeniz de gerekmektedir. Ağrıyan kasığınıza ve diğer bölgelerinize, aklınıza geldikçe masaj yapmanız da ağrınızı hafifletebilir. Yeni hamilelikte kasık ağrısı ise daha dikkatli olunması gereken bir konudur ve doktor kontrolünde tedavinizi gerçekleştirmeniz önerilir.

Kasık Ve Yumurtalık Ağrısında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Kadınlarda kasık ağrısı ve akıntı gibi durumlardan başlayarak, erkeklerde kasık fıtığına kadar pek çok konu, kasık ağrısının tedavisini değiştirmektedir. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereklidir. Öncelikle;

 1. Ağrınız çok şiddetliyse
 2. Ağrınız bir süredir geçmek bilmiyorsa
 3. Hamileyseniz

Ağrınıza ayrıca dikkat etmeniz ve doktorunuza görünmeniz gereklidir. Ayrıca kadınlar bu tedavilerde daha dikkatli olmalıdır. İdrar yolları enfeksiyonlarında karnı sıcak tutmak doğru bir tedavi yöntemiyken, adet dönemlerinde yaşanan kasık ağrısında ağrıyan bölgeye direk olarak sıcak su torbası gibi uygulamalar yapmaktan kaçınılmalıdır. Bunun yerine ayaklara sıcak su torbası uygulayabileceğiniz gibi diğer tedavi yöntemlerini de değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.