saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yunan Adaları Tatiliniz için 8 Öneri

30.10.2018
57
Yunan Adaları Tatiliniz için 8 Öneri

Yunan Adaları tatil önerilerine kulak vererek tatillerinizin çok daha iyi bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için size Yunanistan’da mutlaka gitmeniz gereken 8 farklı tarih dolu adadan söz edeceğiz.

Paros ve Antiparos Adaları

Bembeyaz evleri ile harika bir görünüme sahip olan Paros, bölgedeki en sevimli adalardan bir tanesidir. Scooter yolculuğunun meşhur olduğu adada, çok eski zamanlardan kalma ünlü heykelleri bulabilirsiniz. Yani bu sizin için bir yandan huzur dolu bir gezi olurken bir yandan da kültürel bir gezi olacaktır.

Deniz yolculuğu ile yaklaşık 2 kilometre süren bir uzaklıkta Yunan adalarından biri olan Antiparos adası da masmavi denizleri ile kendine hayran bırakan adalardan bir tanesidir. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği bu adada ayrıca çok sayıda koy bulunmaktadır. Küçük bir tekne gezisi yaparak adada bulunan koyları da gezebilirsiniz.

Girit

Yaklaşık olarak 1000 kilometrelik bir sahile sahip olan Girit, Yunanistan’ın en büyük adası olarak bilinmektedir. Dağ ve deniz manzaraları ile kendine hayran bırakan bu güzel adada ayrıca tarihi güzellikleri de bulabilirsiniz. Mesela mutlaka Kandiye Arkeoloji müzesini gezerek, bölgede bulunan çok eski koleksiyonları incelemelisiniz.

Girit tarihi ve doğal güzelliklerinin haricinde yemekleriyle de bilinmektedir. Özellikle taze balık konusunda mutlaka iyi bir restoranı tercih ederek yemeklerinin tadına bakmalısınız. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Villa Tatili İçin 8 Yer Önerisi

Lefkada, İyonya Adaları

Beyaz falezleri ile ünlü olan tarifi yunan adası Lefkada ayrıca geniş alanlara yayılan zeytinlikleriyle de dikkat çekmeyi başarmaktadır. Özellikle bölgede bulunan antik Sfakiotes beldesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yunan adalarına ulaşım genel olarak çok kolay ve kısa sürmektedir. Lefkada adası için konuşursak da ulaşımın sadece deniz yolu ile olmadığını söyleyebiliriz. Yaklaşık olarak 5 saat gibi bir sürede otobüs ile adaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı ülkelerden, adaya yakın olan Prevaza’ya uçak seferleri de düzenlenmektedir. Dilerseniz onları tercih ederek uçaktan indikten sonra yarım saat içerisinde Lafkada adasına ulaşabilirsiniz.

Sisam, Kuzey Ege Adaları

Yunan mitolojisine göre Hera’nın yani Zeus’un eşinin doğum yeri olarak bilinmektedir. Sisam dünya çapında Heraion Dünya Miras Alanı ile bilinmektedir. Ancak aynı bölgede eski dönemlerde yapılan üç büyük tapınaktan, günümüzde yalnızca 1 sütun kalmıştır.

Sisam’ın en güzel yanı uçsuz bucaksız yeşilliklere sahip olmasıdır. Ayrıca yiyecek içecek konusunda da en iyi Yunan adalarından bir tanesidir.

Sakız Adası

Sakız Adası, büyülü yunan adaları arasında yer almaktadır. Yunan Adaları turu tavsiyelerine bakıldığında en çok Sakız Adası ile karşılaşılmasının sebebi de adeta Orta Çağ’da gibi hissedeceğiniz harika bir havaya sahip olmasıdır. Adanın dört bir yanını Mastika ağaçları süslemektedir. Toplamda 7 tane kasaba bulunan adanın özellikle Mavra Volia Plajı’nı mutlaka görmelisiniz.

Kilimli, On İki Ada

Spor tutkunlarının bayılacağı Kilimli Adası, gün içerisinde yapılan aktiviteleri ile bölgedeki en hareketli adalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. İstediğiniz her gün her saatte, Kilimli Adası’nda bir etkinlik bulabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca tırmanmak için harika bölgelere sahip olduğu için bölgede bazı sportif etkinliklere de katılabilirsiniz.

Kos Adası

Ülkemizden feribotla gidildiğinde sadece 45 dakikada ulaşılabilen Kos Adası özellikle gece hayatı açısından bölgede en çok tercih edilen adalardan biri olarak bilinmektedir. Fiyat açısından da daha uygun bir yer arıyorsanız Kos Adası’nı çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Eğer hediyelik eşya almak isterseniz de en iyi alternatiflerden biri Kos Adası olacaktır. Adada çok sayıda el yapımı hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Santorini Adası

Son olarak da dünya çapında herkesin çok beğendiği, manzaraları ile adeta bir kartpostalı andıran Santorini Adası’ndan söz edelim. Beyaz evleri ve mavi kubbeli çatıları ile harika bir görünüme sahip olan Santorini Adası, Yunan Adaları tatili sırasında en çok ziyaret edilen adalardan biri olarak bilinmektedir.

Sakin ve romantik bir tatil yapmak isteyenler için idealdir. Hatta pek çok çiftin balayı için en çok tercih ettiği adalardan biri olarak da bilinmektedir. Adada bulunan teleferik sayesinde en üst bölümlerine çıkıp hem denizi hem de bahsettiğimiz beyaz şık evleri tepeden de izleyebilirsiniz. Tepeden bakıldığında çok daha muazzam bir manzaraya sahip olduğu için çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.