saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapatılır, Nasıl Tedavi Edilir?

20.12.2018
3.257
Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapatılır, Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki gözenekler nasıl kapanır sorusu, birçok kişinin merak konusudur. Bunun sebebi, özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerin gün geçtikçe gözeneklerinin büyümesine şahit olmasıdır. Genetik faktörlerle de ilgisi olan bu durum, bazı tedavi yöntemleriyle tamamen tedavi edilebilir. Ancak hangi tedavi yöntemi kullanılırsa kullanılsın, bu yöntemin sonuç vermesi için uzun bir zamanın gerekli olduğunu söylemekte fayda vardır. Bahsedilen yöntemler düzenli bir şekilde sabırla uygulanmalıdır. Sizin için en doğru yöntemin ne olduğunu ve uygulamak istediğiniz yöntemin doğruluğunu doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Yüzde Yer Alan Gözenekler Kapanabilir Mi?

Yüzdeki gözenekler için krem kullanılması ya da başka tedavi yöntemlerine başvurulması, beraberinde istenilen sonuca sizi ulaştırabilir. Ancak hangi yöntemi kullanılırsanız kullanın, düzenli bir tedavi uygulamanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Yüzde yer alan gözeneklerin kapanması mümkündür. Ancak özellikle yaşı daha büyük olan kişilerin gözeneklerinin kapsanması, daha genç olan kişiler göre daha zor gerçekleşmektedir. Yüzde yer alan gözeneklerin çok ve açık olmasının bir başka sebebi ise yağlı bir cilde sahip olmanız olabilir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları.

Yüzdeki Gözenekler Neden Oluşur?

Gözenek temizleme ve sıkılaştırma işlemlerinden bahsedilmeden evvel, yüzdeki gözeneklerin neden oluştuğuna değinmek gerekir. Yüzde oluşan gözeneklerin herkese göre farklı bir sebebi bulunabilir. Ancak bazı nedenler vardır ki, birçok kişide ortak olarak görülür. İşte bu nedenler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Cinsiyet
  2. Genetik yapı
  3. Yaş
  4. Yağ bezleri daha çok çalışan kişiler

Bu nedenler, yüzdeki gözeneklerin daha çok genişlemesine sebebiyet verir. Ancak yine de bu sebepler herkeste değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle cildi yağlı olan kişilerin gözenek genişliğine daha yatkın olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden yağlı bir cilde sahip olan kişilerin tedaviyi uygulasalar ve sonuç alsalar da, devamında da dikkatli olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde gözenek büyümesinde tekrarlama görülebilir.

Yüzdeki Gözeneklerin Kapatılmasında Evde Tedavi:

Gözenekli cilt nasıl düzelir sorusunun da cevabı olan bu başlık, ciltte gözenekleri fazla olan ve gözenek genişlikleri de büyük olan kişilerin nasıl tedavi uygulayacağıyla ilgilidir. Cildinizde gözenek genişliğinden şikayetçi olsanız bile, ilk başvurmanız gereken tedavi yöntemi kimyasallar ve ilaçlar olmamalıdır. Bu sorun için evde uygulayabileceğiniz birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu yüzden, ilaçlardan önce evde uygulanan bitkisel ve doğal yöntemler denenmelidir. Bu yöntemlerden sonuç alamazsanız doktorunuza başvurarak başka bir tedavi tercih etmeniz mümkündür.

 

Yüzdeki Gözeneklerin Kapatılması:

Yüzdeki gözenekler nasıl kapanır gibi sorular, hem bitkisel hem de kimyasal olarak cevap verilebilen sorulardandır. Ancak öncelikle bitkisel yöntemleri tercih etmeniz, birçok açıdan sizin için daha faydalı olacaktır. Özellikle gözeneklerin kapatılması yolunda kullanılan tedavi yöntemleri, diğer yöntemlere nazaran çok daha kolay uygulanabilen ve çok daha kolay hazırlanabilen yöntemlerdendir. Yüzdeki gözeneklerin kapanması için uygulanabilecek yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Mayonez tedavisi: Günde 1 kez uygulanmak üzere 1 çorba kaşığı mayonezi alarak cildinize sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Bu yöntem cildi yağlı olanlara tavsiye edilmemektedir.
  2. Badem maskesi tedavisi: 1/3 fincan badem ezilerek toz haline getirildikten sonra hamur kıvamına getirilene dek su eklenmelidir. Yüzünüze sürdüğünüz bu karışımı 30 dakika bekletin ve uygulamaya burnunuzdan başlayın. Haftada en az 2 kez tekrarlayın.
  3. Salatalık tedavisi: Gözenekleri kapatmak için kesin çözüm arayan kişilerin karşısına mutlaka salatalık çıkmıştır. Bu yöntemde de 1 yumurta ve 1 çorba kaşığı süt tozu karıştırılmalıdır. Karıştırılırken köpürmemesine dikkat edilmelidir. Ardından içerisine elma ve salatalık eklenir. Bu karışım bir macun haline gelerek ezilir ve karıştırılır. Ardından yüzünüze sürülür ve 15 dakika beklenir.
  4. Süt Serumu tedavisi: Bu tedavi yöntemi çok uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. Kesilmiş süt suyundan elde edilen tedavi kaynağı, bir pamuk yardımıyla alınır ve yüzünüze sürülür. 15-20 dakika boyunca yüzünüzde bekleyen sıvı, temizlenmeli ve soğuk suyla durulanmalıdır.

Tüm bu yönetmelerde, evde kolaylıkla bulunan malzemeler olduğuna dair dikkatinizi yöneltmiş olabilirsiniz. Bu tip tedavileri evde kolayca bulunan malzemelerden kolayca hazırlamak, ulaşılabilirliğini arttırır ve sağlınızı korur. Gözenek sıkılaştırıcı adına ürün kullanmak istediğinizde, kimyasal yöntemlerden uzak kalarak bu ürünleri tercih etmeniz sizin için daha doğru bir tercih olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.