saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Zayıflamayı Sağlayan En Etkili Beş Diyet

08.09.2018
87
Zayıflamayı Sağlayan En Etkili Beş Diyet

Zayıflamayı Sağlayan En Etkili Beş Diyet

Zayıflamak için diyet önerileri her birey tarafından dikkatle takip edilen önerilerdir. Günümüzde kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce farklı diyet çeşidi vardır. Zayıflamak için bu diyet türlerinden birini uygulamak isteyen insanların, öncelikle bir sağlık kontrolünden geçmesi ve uygulamak istediği diyetin kendisi için uygun olup olmadığına emin olmalıdır.
Aksi takdirde, zayıflamak için yapacağınız diyet sizin için daha zararlı bir hale gelebilir. Bu nedenle ilk önce bir diyetisyene giderek daha verimli bir diyet listesi gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ancak bunun dışında, yıllardan beri pek çok kişi tarafından uygulanan ve her seferinde olumlu sonuçlar gözlenen diyet türleri de bulunmaktadır. Bu diyet türlerini istikrarlı bir şekilde uygular ve sporla desteklerseniz siz de kısa sürede hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. İşte kendi imkânlarınızla evde kilo vermenin yolları:

Şeker Diyeti

Şeker diyeti, hızlı ve sağlıklı kilo verme yöntemlerinin başında gelen bir diyet türüdür. Şeker, yalnızca kilo vermek için değil, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için de kullanımı azaltılması gereken bir besindir.
Şeker diyetinde tek kural, glisemik endeksi yüksek karbonhidratlardan ve şeker içeren besinlerden uzak durmak. Başlarda bu beslenme şekli zor olsa da alıştığınız zaman kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır.

şeker diyeti tarifi

Organik Diyet

Organik diyet, her yaş grubundaki insan tarafından muhakkak uygulanması gereken bir diyet türüdür. Bu organik beslenme şeklinde işlenmiş gıdaları, paketli gıdaları, yapay herhangi bir besini hayatınızdan çıkarıyorsunuz. Sadece organik ve ev yapımı besinlerle oluşturduğunuz bu diyet listesi hem kısa sürede kilo vermenize hem de daha sağlıklı bir yaşayışa sahip olmanızı sağlayacaktır. Zaten kilo almanın en büyük nedeni arasında paketli ve işlenmiş gıda tüketimi yer alıyor. Bu alışkanlığınızı değiştirirseniz kısa sürede hayal ettiğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Dukan Diyeti

Dukan diyeti, hayatının bir döneminde diyet yapmaya karar vermiş herkes tarafından mutlaka deneyimlenmiş bir diyettir. Bu kadar yaygın olmasının yanında son derece de etkilidir.
Dukan diyeti esasında çok basit bir prensibe dayanıyor. O da karbonhidrat tüketimini azaltıp protein tüketimini arttırmak. Günlük yemek programınızdaki protein ağırlığını arttırarak mevcut kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda protein ağırlıklı beslenirken yapacağınız spordan çok daha fazla verim aldığınızı gözlemleyeceksiniz.

South Beach Diyeti

South Beach diyeti, en kolay uygulanan ve en çok etki gözlenen diyetlerden biridir. Bu diyet kapsamında az tüketmeniz veya çok tüketmeniz gereken herhangi bir besin yer almaz. Tamamen porsiyon hesabına dayanan bu diyet türünde insanlardan yemeklerini yakacağı kalori miktarına paralel ölçekte tüketmesi beklenir.
Daha çok kalori hesabına ve porsiyon ölçülerine dayanarak uygulanan South Beach diyeti işe yaramasına rağmen hesaplama kısmı zahmetli olabilir. Bu nedenle her an ne yediğinizi bilmeniz ve ölçmeniz gerekmektedir. Ancak bunun yanında sizi belirli bir besin grubunu tüketmeye zorlamaz. Canınızın çektiği her şeyi belirli oranlarla sınırlı olmak şartıyla tüketebilirsiniz.

South Beach Diyeti nasıl yapılır

Çiğ Gıda Diyeti

Bu diyet türü çok sık uygulanmaz. Ancak uygulandığı takdirde gözle görülür bir etkisi bulunur. Çiğ gıda diyetinin felsefesi, besinlerin piştiği zaman sahip olduğu besin değerini kaybetmesine dayanır. Bu nedenle yiyecekler mümkün olduğunca çiğ yenir
Bu diyet türünü uygulayanların yeme programına çiğ sebze ve meyveleri, yeşil yapraklı sebzeleri ve tütsülenmiş et türlerini eklemesi gerekir. Bu şekilde besin değeri korunan yiyeceklerle beslenmek kişiyi hem daha sağlıklı bir hale getirir, hem de kilo vermesine yardımcı olur.
Siz de bu önerileri dikkate alarak kendi diyet programınızı oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.